Želvy, které nabízím k prodeji

Testudo Hermanni Boetgeri

Hermanni Boetgeri

Testudo Marginata

© Copyright  KK Design



@                 

Vítám Vás na mé stránce o

suchozemských želvách


Najdete zde základní běžně dostupné informace s popisem jednotlivých druhů želv. Popis jejich výskytu, ohrožení ve volné přírodě a způsobu jejich života.

V sekci chov s dozvíte všeobecné informace ohledně správného uspořádání chovných prostor včetně vhodného osvětlení. Pro začí-nající chovatele želv zde také popisuji nějaké mé postřehy ohledně potravy a dalších pod-mínek pro zdárný vývoj želv od mláďat po dospělé jedince.

Dále nabízím k prodeji vlastní odchovaná mláďata želvy zelenavé nebo vroubené. Samozřejmostí jsou veškeré potřebné doklady CITES. K mladým želvičkám nabízím jako vhodné příslušenství kompletně vybavené terárium o rozměrech 60x40x40 cm.

Něco o mně :

Evropské druhy chovám zhruba 15 let od mláďat po dospělé jedince. Začínal jsem pouze

s jednou želvou zelenavou "pro radost", ke které postupně přibývaly další, včetně jiných druhů (Testudo Marginata, Stigmochelys Pardalis, Astrochelys Radiata). Z důvodu

malých prostorů jsem schopen od každého druhu chovat bohužel jen omezený počet želv (bohudík - manželka).

Rady pro začínajícího chovatele :

Při výběru druhu pořizované želvičky je nutné

si v první řadě stanovit náklady, které jsme ochotni do želv investovat. V tomto směru se evropské a africké druhy výrazně liší. Zatímco chov evropských druhů želv lze po počátečních kupních nákladech provozovat prakticky za nulové výdaje, africké druhy přijdou chovatele

v našich (studených) krajích na tisíce až desetitisíce korun ročně (dle počtu a

velikosti chovaných jedinců).

Druhá a neméně podstatná věc je výběr chovatele, od kterého želvu kupujete.

U některých chovatelů vidina rychlého zisku znamená mnohdy krajně nevhodné chovné podmínky pro želvy. Mláďata jsou často namačkána v teráriích bez možnosti jakého-koliv úkrytu a dostatečného pohybu. S tím souvisí jejich špatný zdravotní stav. Mnohým

se pak stane (včetně mě), že koupí začervená

a jinak nemocná mláďata. U želv se tyto problémy projeví až po relativně dlouhé době, kdy je na záchranu želvičky mnohokrát už pozdě.

POZOR : Pokud uvažujete o budoucím chovu, buďte obezřetní - někteří velkochovatelé úmyslně inkubují na nízkou teplotu, proto není žádnou výjimkou, když Vám z deseti zakoupených mláďat vyroste deset samečků. (vycházím z vlastní zkušenosti)

Testudo Hermanni Hermanni

Hermanni Hermanni
ÚVOD druhy chov kontakt prodej